Hlavní navigace

V jaké práci si v horku můžete dovolit letní oblečení a kde musíte dress code dodržet?

Sdílet

Veronika Doskočilová

V mnohých profesích platí přísný dress code a lidé musí do práce nosit uniformu či se oblékat podle interních pravidel. Z výsledků ankety vyplývá, že ¾ lidí jsou v práci vázány určitými pravidly oblékání. Od striktních pravidel oblékání se v posledních letech spíše ustupuje, proto bylo překvapivé vysoké procento lidí, a to 48 %, kteří musí dodržovat předepsaný dress code. 10 % z nich má v létě nějaké úlevy, říká Michal Novák z Profesia.cz.

V případě horka pak někteří zaměstnavatelé od povinných  standardnů upouštění. Letní oblečení obecně méně vadí tam, kde zaměstnanec nepřichází do styku s klienty. Naopak bez obleku či kostýmku se ani v těchto teplotách neobejdou ti, kteří pracují s klienty, pohybují se ve vysoké politice, na manažerských pozicích či vystupují na oficiálních akcích.

Necelá pětina (18 %) Čechů pak nemá daná pravidla oblékání, ale musejí dodržovat určitý standard. Přímo uniformu pak musí nosit 9 % dotázaných. Zbývající čtvrtina uvedla, že žádná pravidla pro oblékání u nich v práci nemají.