Spočítejte si...

Zavřít

V ČR začala fungovat první bezobslužná čerpací stanice

Čeští motoristé mohou od čtvrtka platit za pohonné hmoty, aniž by se při placení setkali s obsluhou čerpací stanice. Zatím je to však možné jen v Průhonicích u Prahy, kde společnost W.A.G. minerální paliva otevřela první bezobslužnou čerpací stanici v Česku. V západních zemích jsou tyto čerpací stanice poměrně běžné již několik let.
Tankování se provádí obdobně jako u běžné čerpací stanice, jen s tím rozdílem, že motorista neplatí útratu živému prodavači. Srdcem expresní čerpací stanice je tzv. tankomat, tedy jakási obdoba bankomatu. Zákazník nejprve zadá PIN, vybere jazyk a zvolí částku, za kterou chce natankovat. Poté může čerpat pohonné látky až do výše zvolené finanční hodnoty.K placení lze použít běžné platební karty, například VISA či MasterCard.

Zdroj: ČTK

eBanka vynulovala úroky u vkladů, klientům nic neřekla Ceny pohonných hmot se příliš nezměnily        
VlK
VlK (neregistrovaný)
8. 10. 2007 7:51 Nový

Nedotankuji?

celé vlákno
"Zákazník nejprve zadá PIN, vybere jazyk a zvolí částku, za kterou chce natankovat. Poté může čerpat pohonné látky až do výše zvolené finanční hodnoty."
Hmm a co ti co tankují plnou? To zbytek pošlou zpět na kartu/účet?
Petr Matoulek

Re: Nedotankuji?

celé vlákno
Zadaná částka je maximální limit. Po dotankování se z účtu strhne přesná částka podle tankovaného množství paliva.
rady
rady (neregistrovaný)
8. 10. 2007 10:34 Nový

Re: Nedotankuji?

celé vlákno
Aaaa panackovi to nemysli. JAk te muze vubec neco takoveho napadnout ???
neznámý
neznámý (neregistrovaný)
8. 10. 2007 15:47 Nový

tohle mne napadlo.

celé vlákno
V aktualitě je to napsáno dost šalamounsky: "zvolí částku, za kterou chce natankovat. Poté může čerpat pohonné látky až do výše zvolené finanční hodnoty."
Když si zadám částku např. 1500, mohu, ale také n e m u s í m načerpat za zmíněných 1500. Když v nádrži nebudu mít místo za PHM za 1500, nevyužiji zvolený limit a dám tankomatu "od cesty". Zatím jsem to neměl u nás možnost vyzkoušet, tak mne tohle čistě teoreticky napadlo.
Spíš bych bral, kdyby mi tankomat sdělil, kolik mám na kartě ještě limit k placení.
Petr Matoulek

Re: tohle mne napadlo.

celé vlákno
No, jde o to, že tím limitem se brání neplatičům. Pokud nemáš platnou kartu, nenatankuješ. A natankuješ jen maximálně tolik, kolik dáš limit. Pokud nedotankuješ do limitu, strhnou Ti jen skutečně tankovanou částku. Nemůže se tedy stát, že někdo zadá limit 500, natankuje za 1000 a odfrčí.
DADA
DADA (neregistrovaný)
31. 10. 2008 22:43 Nový

jak je to doopravdy

celé vlákno
Dobry den,
postup je následující.
1.zvolíte č. stojanu, 2. maximální částku, 3. provede se předautorizace po zadání pinu, 4. natankujete, 5. provede se dokončení na skutečnou částku která se Vám odúčtuje.