Hlavní navigace

Ústavní soud zrušil změny ve stavebním spoření

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 27. 4. 2011

Ústavní soud dnes zrušil změny ve stavebním spoření, které formou legislativní nouze loni schválila vláda, uvedl to Český rozhlas Radiožurnál. Soud tak vyhověl stížnosti ČSSD, která napadala zpětnou účinnost zákona a způsob přijetí normy. Znamená to, že 50% daň z příspěvku na stavební spoření za rok 2010 a následné snížení na max. 2000 Kč ročně pro staré smlouvy by tak nemělo platit. Podrobnosti připravujeme.

Psali jsme:

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2011 10:35

  Nevolník (neregistrovaný) ---.avulant.net

  Doufám, že to nové projednávání (tentokrát řádné, které soud připustil do konce roku) zlomí vládě vaz definitivně, když už si odhlasovali tu důvěru.

  Být to na mne, tak s nimi lid třískne o dlažbu, zmlátí, ožebračí a vyhostí i s rodinami ze země. Hodit po nich kamenem by bylo beztrestné. Kdo by jim poskytl pomoc, mohl by se dočkat podobného trestu.
  Dokud politici této země neuvidí, že je může čekat trest, tak se bude situace stále jen zhoršovat. Nechápu na co pořád čekáte Češi?!

 • 27. 4. 2011 15:08

  MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---

  Hele, a co je to ten lid? Ten nositel revoluční tradice? Nebo spíš manipulovatelný dav?

  Jinak ale vláda dostala, co si zaslouží. Změny se mají dělat v souladu se zákony, protože jinak je to sakra lajdácká práce. A ti co to takto připravili by měli minimálně přijít o prémie, které nejspíš loni dostali.

 • 27. 4. 2011 18:23

  bez přezdívky

  Konečně závan právního státu v této zemi..jinak v tuto dobu(18.20) jsou podrobnosti všude na ostatních webech, včetně Finexpertu..tak stačí jen zkopírovat sem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).