Hlavní navigace

USA si zachránily svůj rating, výhled agentur je ale negativní

Sdílet

Mezinárodní agentura Moody´s Investors Service potvrdila úvěrový rating Spojených států na nejvyšší známce Aaa. Rozhodnutí je výsledkem schváleného zvýšení stropu pro americký státní dluh, výhled ale ponechala agentura i nadále negativní, což značí možné budoucí snížení. Informovala o tom dnes ČTK. 

Zvýšením stropu pro výši amerického dluhu se tak vyřešila bezprostředně hrozící platební neschopnost Spojených států. I tak ale zůstane Amerika v hledáčku ratingových agentur kvůli svému obřímu zadlužení. Hrozba snížení ratingu začne být aktuální, povolí-li Spojené státy ve své rozpočtové disciplíně nebo se výrazně zhorší vývoj amerického hospodářství. 

Nejvyšší rating potvrdila také agentura Fitch Ratings. I ta ale zdůraznila, že je nutné snížit dluhové zatížení, aby si známku Spojené státy udržely. Nyní se čeká ještě na vyjádření třetí velké ratingové agentury Standard & Poor´s, která v minulosti pohrozila snížením ratingu, pokud do poloviny října nepřijdou američtí zákonodárci s plánem na snižování zadlužení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 8. 2011 10:59

    PavelM (neregistrovaný) 2001:718:1001:----:----:----:----:----

    On nekdo doopravdy veri, ze nektera US ratingova agentura (ktera je na ekonomice USA a firem v teto oblasti zivotne zavisla) by USA dala negativni rating, resp rating horsi nez Aa?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).