Hlavní navigace

UNIQA představila pojistku, která hlídá auto a může pomoci posádce při nehodě

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 4. 2013

Společnosti UNIQA pojišťovna a Cebia představily službu UNIQA SafeLine, které kryje riziko odcizení automobilu a může pomoci při nehodě i posádce vozu. Služby k běžnému autopojištění mohou někteří zákazníci získat zdarma. UNIQA SafeLine umí také optimalizovat pojistné. Čím méně zákazník najezdí kilometrů, tím nižší je pojistné.

Vozidlo je vybaveno inteligentním crash senzorem, který v případě závažnější nehody přivolá okamžitě pomoc. Další bezpečnostní funkcí je nouzové tlačítko (B-Call) napojené na asistenční centrálu. Když se například řidiči udělá nevolno nebo se jinak ocitne v nouzi, zmáčkne toto tlačítko. V obou případech se s ním ihned spojí operátor. Pokud řidič nereaguje, protože je třeba v bezvědomí po havárii, je ihned na místo vyslána záchranná služba, vysvětluje Zbyněk Veselý, obchodní ředitel UNIQA pojišťovny s tím, že UNIQA SafeLine umí také „číst“ trasy pojištěného vozidla a může tak optimalizovat sazbu pojistného. Kilometry na dálnici se pak započítávají jen polovinou, dodal Veselý.

V případě odcizení vozidla ho umí asistenční služba ihned lokalizovat kdekoliv  v Evropě. Produkt umíme doplnit i aktivním střežením nebo interaktivní elektronickou knihou jízd, uvedl také Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia s tím, že systém umí i zaznamenávat časový průběh nehody a stává se tak svědkem pro další šetření havárie. 

Produkt UNIQA SafeLine je nabízen ve třech variantách, přičemž v základní variantě je inteligentní ochrana vozidla i posádky již zahrnutá v ceně havarijního pojištění KASKO KOMFORT a KASKO SUPER od UNIQA. Telematická jednotka SafeLine je instalována zdarma a zapůjčena zákazníkovi na dobu platnosti pojistné smlouvy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2013 14:13

  defenestrator (neregistrovaný) ---.40.broadband9.iol.cz

  takze pojistovna nabidi nahrazku za mobilniho Velkeho bratra eCall? :D
  Jestli mate nazor, ze "at si vas spehuje kdo chce, stejne nic nezakonneho nedelate" tak to bude super hracka primo pro vas! :P

 • 24. 4. 2013 20:03

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Až někde ve 4 ráno sletíš ze silnice a do 6 budeš pomalu chcípat, aby tě pak v 7 našli uhynulého, tak třeba změníš názor.

  Pochopitelně to není nic pro blby, kteří si myslí, že po nárazu do 300leté lípy zmáčknou čudlík "Reload" a jedou dál, ale třeba důchodci v Rakousku tohle dost oceňují.

 • 26. 6. 2019 14:05

  JiRo (neregistrovaný) ---.79.broadband12.iol.cz

  Mrkni Béďo na reakce na mobilní aplikaci Safe Line.
  Tam zjistíš, že to nefunguje on-line, takže chcípneš tak jak tak, protože systém Tě identifikuje jinde, než jsi, resp. identifikuje Tě tam, kde jsi byl (před hodinou, dvěma, dvaceti čtyřmi hodinami ...).
  A naděluje Ti mínus body, pokud auto netlačíš, ale normálně jedeš, ne jako pirát silnic.
  Tolik jsem se dočetl v ohlasech na mobilní aplikaci UNIQA SafeLine pro Android. Možná, že je to jen chyba mobilní aplikace, třeba jinak šlape skvěle, zůstává však otázka zdali ten bezpečnostní bonus vůbec existuje, kvůli kterému se mám vzdát soukromí.
  Jirka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).