Spočítejte si...

Zavřít

UNIQA představila pojistku, která hlídá auto a může pomoci posádce při nehodě

Společnosti UNIQA pojišťovna a Cebia představily službu UNIQA SafeLine, které kryje riziko odcizení automobilu a může pomoci při nehodě i posádce vozu. Služby k běžnému autopojištění mohou někteří zákazníci získat zdarma. UNIQA SafeLine umí také optimalizovat pojistné. Čím méně zákazník najezdí kilometrů, tím nižší je pojistné.

Vozidlo je vybaveno inteligentním crash senzorem, který v případě závažnější nehody přivolá okamžitě pomoc. Další bezpečnostní funkcí je nouzové tlačítko (B-Call) napojené na asistenční centrálu. Když se například řidiči udělá nevolno nebo se jinak ocitne v nouzi, zmáčkne toto tlačítko. V obou případech se s ním ihned spojí operátor. Pokud řidič nereaguje, protože je třeba v bezvědomí po havárii, je ihned na místo vyslána záchranná služba, vysvětluje Zbyněk Veselý, obchodní ředitel UNIQA pojišťovny s tím, že UNIQA SafeLine umí také „číst“ trasy pojištěného vozidla a může tak optimalizovat sazbu pojistného. Kilometry na dálnici se pak započítávají jen polovinou, dodal Veselý.

V případě odcizení vozidla ho umí asistenční služba ihned lokalizovat kdekoliv  v Evropě. Produkt umíme doplnit i aktivním střežením nebo interaktivní elektronickou knihou jízd, uvedl také Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia s tím, že systém umí i zaznamenávat časový průběh nehody a stává se tak svědkem pro další šetření havárie. 

Produkt UNIQA SafeLine je nabízen ve třech variantách, přičemž v základní variantě je inteligentní ochrana vozidla i posádky již zahrnutá v ceně havarijního pojištění KASKO KOMFORT a KASKO SUPER od UNIQA. Telematická jednotka SafeLine je instalována zdarma a zapůjčena zákazníkovi na dobu platnosti pojistné smlouvy.

Poplatky inkasních agentur by se měly nově zastropovat Skončí bankovní tajemství v EU?        
defenestrator
defenestrator (neregistrovaný) ---.40.broadband9.iol.cz
24. 4. 2013 14:13 Nový

B-call ci eCall, tot je otazka :D

celé vlákno

takze pojistovna nabidi nahrazku za mobilniho Velkeho bratra eCall? :D
Jestli mate nazor, ze "at si vas spehuje kdo chce, stejne nic nezakonneho nedelate" tak to bude super hracka primo pro vas! :P

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
24. 4. 2013 20:03 Nový

Re: B-call ci eCall, tot je otazka :D

celé vlákno

Až někde ve 4 ráno sletíš ze silnice a do 6 budeš pomalu chcípat, aby tě pak v 7 našli uhynulého, tak třeba změníš názor.

Pochopitelně to není nic pro blby, kteří si myslí, že po nárazu do 300leté lípy zmáčknou čudlík "Reload" a jedou dál, ale třeba důchodci v Rakousku tohle dost oceňují.