Hlavní navigace

Uniqa pojišťovna inovovala své rizikové životní pojištění s dividendou. Co nabízí?

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 9. 2012

Uniqa pojišťovna od září nabízí inovované Rizikové životní pojištění s dividendou. Produkt by měl být flexibilněji nastavitelný pro různé fáze života. Mezi dvaceti novinkami do produktu byly zařazeny také čtyři nové druhy pojistné ochrany a rozšířila se také nabídka investičních příležitostí. Do produktu je pro klienty zařazena opce na budoucí navyšování pojistných částek bez dodatečného zkoumání zdravotního stavu, uvádí zpráva pojišťovny.

Letošní inovace jsou zaměřeny na tyto oblasti: 

  1. Pojištění pro případ invalidizace a dlouhodobé péče – nabídka byla rozšířena o krytí pro všechny stupně invalidity. Pojištění pro jednotlivé stupně invalidity je možné sjednat v balíčku nebo v kombinaci s životním pojištěním. Pojistné za jednotlivé události není započítáváno vícenásobně. V sazbách byl zohledněn i trend poklesu přiznávaných invalidních důchodů. Nově je součástí i připojištění dlouhodobé péče pro případy tzv. bezmocnosti a trvalejší závislosti na pomoci jiných osob. Letošní inovace se soustředily zejména na tyto oblasti:
  2. Speciální úrazové připojištění horních končetin bylo původně určeno primárně hudebníkům a chirurgům, ale mohou si ho uzavřít všichni, pro něž jsou ruce základním „nástrojem“ obživy, tedy například řezbáři, hodináři, malíři, apod.
  3. V nabídce investičních příležitostí došlo k doplnění nového investičního programu pro investory usilující o maximalizaci výnosů a akceptující zvýšené riziko.
  4. Prostřednictvím klientského portálu MyUNIQA může klient sledovat aktuální vývoj stavu podílových jednotek na internetu průběžně kdykoli, a může požádat i o provedení změn ve své smlouvě.

Zdroj: Uniqa pojišťovna

I v této verzi pojištění je zachována riziková dividenda. Aktuálně je klientům připisována riziková dividenda v rozsahu 20 % úmrtnosti stanovené pro kalkulaci sazeb podle úmrtnostních tabulek Českého statistického úřadu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).