Hlavní navigace

UniCredit Bank umí vydat kartu ihned při otevření účtu Expresní konto

Dalibor Z. Chvátal

UniCredit Bank je první bankou na českém trhu, která dokáže vydat platební kartu ihned při otevření bankovního účtu. Tuto službu nabízí prozatím jen u nového Expresního konta, které dnes představila.

Expresní konto je běžný účet, jehož vedení je bez poplatku při měsíčním obratu 10 000 Kč nebo zůstatku nad 50 000 Kč. Bez poplatku je zadání, změna a zrušení trvalých příkazů, SIPO a inkas, samotná jejich realizace se platí. Zpoplatněné jsou i příchozí a odchozí platby. Podrobné parametry Expresního konta.

Platební kartu ihned po založení účtu v České republice prozatím neumí vydat žádná jiná banka. Přitom jde o velmi užitečnou službu a existuje několik technologických řešení, jak lze aktivní kartu obratem zákazníkovi předat. V případě UniCredit Bank jde o předem vyrobenou anonymní platební kartu, která se posléze aktivuje. Na nové kartě je pouze číslo účtu, bez kódu banky. Karta je nepřenosná a je vydána na období tři let. Obchodní místo tak disponuje určitým počtem platebních karet Expres, které mohou byt v rychlém režimu aktivovány, upřesňuje Tomáš Pavlík, tiskový mluvčí UniCredit Bank. Mezi další možnosti používané v bankovnictví patří výroba, resp. tisk údajů na platební kartu přímo na speciální tiskárně na předem připravený plast, v tomto případě lze kartu snadno personalizovat. U našich polských sousedů platební karty k účtu na počkání vydává Alior Bank a Citibank Handlowy.

Našli jste v článku chybu?