Hlavní navigace

UniCredit Bank dosáhla v pololetí zisku 2,4 mld. Kč

Ivana Ševčíková

UniCredit Bank vykázala v prvním pololetí letošního roku zisk po zdanění ve výši 2 400 mil. Kč. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 49,5% nárůst. Celková aktiva banky se meziročně zvýšila o 11,8 %, úvěry klientům vzrostly o 4,6 procenta a vlastní kapitál banky stoupl o 14,5 procenta.

Přes přetrvávající situaci na globálních trzích aktuální výsledky naší banky potvrdily, že úspěšně plníme zadané cíle. Počáteční opatrnost v některých oblastech, jako například u komerčních hypoték a možného snížení neobsazených kapacit, se ukázala jako zbytečná. Také u rezidenčního bydlení jsme i přes rostoucí ceny nemovitostí mezi prvním a druhým čtvrtletím zaznamenali v současné situaci růst, komentuje výsledky banky Ing. Jiří Kunert, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank.

Nechceme se ale orientovat pouze na posílení podílu na trhu a na růst objemu poskytnutých úvěrů. Naší prioritou je nyní orientace na maximální vytváření přidané hodnoty, včetně sledování optimální výnosovosti aktiv, doplňuje.

Více informací: Tisková zpráva UniCredit Bank

Našli jste v článku chybu?