Hlavní navigace

OSVČ z oblasti kultury už mohou žádat o peníze z programu COVID – Kultura II

Sdílet

Lenka Kašparová 23. 10. 2020

Podnikatelé podnikající v kultuře, kteří se potýkají s následky vládních omezení, mohou od 22. října 2020 podávat na Ministerstvu průmyslu a obchodu žádosti ve druhé výzvě programu COVID – Kultura. O jednorázovou podporu pro OSVČ v oblasti uměleckých a umělecko-technických profesí, můžete žádat elektronicky.

Na program je v tuto chvíli vyčleněno 750 milionů korun, přičemž firmám bude možné hradit náklady až do výše 10 milionů korun. V okamžiku spuštění nutných nových mimořádných opatření kvůli koronaviru se spouští také potřebná podpora firmám i OSVČ. Podařilo se prosadit i jednorázovou podporu ve výši 60 tisíc korun pro jednotlivé umělce, říká Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu.

Divadla, hudební kluby, odborné technické profese i neziskové organizace profesionálně podnikající v kultuře mohou z programu získat peníze na marně vynaložené výdaje za přesunuté či zrušené kulturní akce a kontinuální činnost v kultuře. Konkrétně se jde o aktivity, které byly kvůli mimořádným opatřením vlády omezené. Jedná se o marně vynaložené náklady za období od 1. října 2019 do 20. listopadu 2020, a to i včetně režijních nákladů.

Podpora z 2. výzvy v programu COVID – Kultura pokryje až 50 % uznatelných výdajů za přesunuté nebo zrušené kulturní akce a až 80 % uznatelných výdajů za kontinuálně vyvíjenou činnost v oblasti kultury, tedy pravidelné režijní náklady podnikatelských subjektů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).