Hlavní navigace

Týden na pražské burze: Pegas zvýšil náskok, propadly se banky a CETV

Sdílet

Jiří Velinský 13. 11. 2008

Uplynulých pět dní na pražské burze přineslo celkem devíti titulům ztráty, čtyřem z nich dokonce dvojciferné. Na prvním místě neoficiální „hitparády“ agentury Mediafax si upevnil vedení textilní Pegas (+27,02 %), naopak výrazně ztratily banky, pojišťovna VIG a mediální CETV.

Pegas Nonwovens působí v jinak hodně mdlém burzovním pelotonu jako zářivá kometa. Titul vůbec nehledí na celkový sentiment a od minulé středy přidal výrazných 27,02 procenta. Na druhém místě se udržel Philip Morris (+8,86 %).

„Skokanem dne“ je Unipetrol, který si polepšil o pět míst na osmou příčku. Dokonale tak využil toho, že tuto středu se mu mazala týden stará ztráta o 11,30 procenta. O tři místa si polepšila Telefónica O2 (3. místo, +4,39 %), o jednu příčku výše poskočily ještě Orco (9. místo, –7,71 %), ČEZ (10. místo, –8,00 %) a NWR (13. místo, –22,17 %).

Nejvýraznější ztráty (vesměs o tři příčky) naopak utrpěly VIG, Komerční banka a Erste Bank. Mediální CETV spadla sice jen o dvě místa, aktuálně je však poslední s týdenním propadem o 23,78 procenta.

V průběhu čtvrtečního obchodování si může výrazně polepšit NWR, která z minulého týdne „obhajuje“ ztrátu 14,56 procenta. Špatnou výchozí pozici nemají ani Unipetrol (-9,78 %) a CETV (-8,96 %).

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).