Hlavní navigace

Tržby 50 největších tuzemských obchodníků loni vzrostly o devět procent

Redakce

Obchodní řetězec Tesco se letos poprvé dostal do čela žebříčku 50 největších tuzemských obchodníků, oznámila to společnost Incoma Research. V loňském roce utratili zákazníci Tesca zhruba 47 miliard korun. Tesco má v tuzemsku 113 obchodů, z toho 59 hypermarketů, 42 supermarketů, 6 prodejen Tesco Expres a 6 obchodních domů. K tomu ještě provozuje 18 čerpacích stanic.

Druhé největší tržby (44 mld. Kč) a tedy druhá příčka žebříčku patří společnosti Ahold, která v České republice provozuje asi tři stovky supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova. Do konce června však společnost přejmenuje všech svých 57 hypermarketů Hypernova na nový název Albert hypermarket a 13 největších Hypernov postupně zmenší.

Dále se na předních místech žebříčku umístily obchody Makro Cash&Carry ČR (39,7 mld. Kč), Kaufland ČR (37 mld. Kč) a Globus ČR (25,4 mld. Kč).

Tržby 50 největších tuzemských obchodníků loni vzrostly o devět procent na 446,9 miliardy korun, přičemž deset největších řetězců už ovládlo dvě třetiny trhu.

Našli jste v článku chybu?