Tržby 50 největších tuzemských obchodníků loni vzrostly o devět procent

Obchodní řetězec Tesco se letos poprvé dostal do čela žebříčku 50 největších tuzemských obchodníků, oznámila to společnost Incoma Research. V loňském roce utratili zákazníci Tesca zhruba 47 miliard korun. Tesco má v tuzemsku 113 obchodů, z toho 59 hypermarketů, 42 supermarketů, 6 prodejen Tesco Expres a 6 obchodních domů. K tomu ještě provozuje 18 čerpacích stanic.

Druhé největší tržby (44 mld. Kč) a tedy druhá příčka žebříčku patří společnosti Ahold, která v České republice provozuje asi tři stovky supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova. Do konce června však společnost přejmenuje všech svých 57 hypermarketů Hypernova na nový název Albert hypermarket a 13 největších Hypernov postupně zmenší.

Dále se na předních místech žebříčku umístily obchody Makro Cash&Carry ČR (39,7 mld. Kč), Kaufland ČR (37 mld. Kč) a Globus ČR (25,4 mld. Kč).

Tržby 50 největších tuzemských obchodníků loni vzrostly o devět procent na 446,9 miliardy korun, přičemž deset největších řetězců už ovládlo dvě třetiny trhu.

Již 19 českých potravin má Chráněné zeměpisné označení EU Německé ekonomice se vede nejhůře za posledních 39 let