Hlavní navigace

Třetí největší pojišťovna mění šéfa. Allianz povede Quis

Jiří Hovorka

Allianz pojišťovna má v Česku nového muže číslo jedna. Ve funkci předsedy představenstva končí Jakub Strnad, který pojišťovnu vedl od března roku 2010. Místo něj se funkce ujme Dušan Quis, současný obchodní ředitel Allianz Slovenská pojišťovny.

Quis pracuje pro Allianz od září roku 2016. Předtím působil v představenstvech pojišťoven v Česku, na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině. Jeho nástupce na Slovensku bude jmenován v brzké době.


Autor: Allianz

Dušan Quis

Děkujeme Jakubovi Strnadovi za dosavadní práci pro Allianz pojišťovnu a přejeme Dušanovi Quisovi hodně štěstí v jeho nové roli, uvedla Allianz v tiskové zprávě.

Podle statistiky České asociace pojišťoven je Allianz momentálně třetí největší pojišťovnou podle předepsaného pojistného. Na konci prvního čtvrtletí roku 2018 měla desetiprocentní podíl na trhu s předepsaným pojistným ve výši 3,35 miliardy korun. Lépe si pojišťovna vede v neživotním pojištění s podílem 11,7 procenta na trhu, na životním pojištění se podílí 6,4 procenty. Před Allianz je Česká pojišťovna s celkovým podílem 21,2 procenta a Kooperativa s 20,9 procenty.

Našli jste v článku chybu?