Hlavní navigace

Termín pro zaplacení daně z nemovitosti se blíží

Jiří Hovorka

Konec května se blíží a s ním také termín pro zaplacení daně z nemovitosti, která je splatná do 31. května. Připomínáme, že již dva roky se za den platby počítá den připsání platby na účet finančního úřadu. Sankci však nebudete platit ani v případě, když platbu zadáte právě 31. května. Podle nového daňového řádu se totiž úrok z prodlení (momentálně 14,75 % p.a.) počítá až od pátého pracovního dne zpoždění.

I v letošním roce rozeslala daňová správa poplatníkům daně z nemovitostí složenky na úhradu této daně, kde na alonži složenky je uvedena výše daňové povinnosti (nedoplatek či přeplatek je nutno zohlednit ve výši poukazované částky daně na rok 2011). Složenka by daňovým poplatníkům měla být doručena nejpozději v těchto dnech, uvádí tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství Jaroslava Musilová.

Pokud vaše daňová povinnost převyšuje 5000 korun, můžete částku rozdělit na polovinu, první část zaplatit do konce května a druhou do konce listopadu.

Více informací: Daň z nemovitosti 2011: Víme, jak na ni

Našli jste v článku chybu?
  • 17. 5. 2011 16:58

    Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    Kenec května je také termín pro zaplacení "daně z odpadu", jinak to nazvat nelze. Příští rok bude navíc tato daň leckde o 100% dražší.

    --píp-- --píp-- --píp-- politici

    Pro zajímavost. Dříve jsme soukromě platili přibližně 1/4 dnešní sumy (500Kč/osobu) za odvoz jedné popelnice, jednou za 14 dní, pro 4-5 osob. Dnes jsme na jednu popelnici dva a za týden náš odpad zpravidla zpola naplní jednu Tesco tašku...