Hlavní navigace

Klienti UniCredit Bank se mohou do mobilního bankovnictví přihlásit otiskem prstu

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 5. 2015

Klienti UniCredit Bank se mohou do mobilních aplikací Smart Banking a Smart klíč přihlásit otiskem prstu. Podmínkou je mít telefon od značky Apple – například iPhone 5S nebo Samsung – například Samsung Galaxy S5, které technologii podporují.

Přihlašování do bankovních aplikací pomocí otisku prstu je uživatelsky příjemné a je srovnatelné se zabezpečením pomocí PIN. Uživateli pak odpadá nutnost si přihlašovací údaje pamatovat.

Bezpečnost mobilního bankovnictví ale nezajišťuje jen forma přihlašování, nýbrž samotné pozadí aplikace s kryptografickým procesem komunikace se servery banky. A protože jen málo bank má mobilní aplikace zcela bezpečné, banky samy nastavují omezení výší transakcí kvůli případnému zneužití, bez ohledu na formu přihlášení.

Přihlašování pomocí otisku prstu, resp. biometrických dat je přirozeným postupem v souvislosti s vývojem mobilních technologií a patří mezi uživatelsky příjemné služby. Lze proto očekávát, že další finanční společnosti půjdou podobným směrem, nicméně finální potvrzení transakce by mělo vždy být řešeno ještě dalším kódem, tedy tzv. dvoustupňovým ověřením. Otisk prstu tak bude podle naší predikce sloužit jen k samotnému přihlášení, ne k potvrzení transakcí. To je i případ UniCredit Bank, která dvoustupňové ověření má.

Již v dubnu stejný proces přihlášení nabídly svým klientům německá Volksbank a Raiffeisenbank v aplikaci „Online-Filiale+“, totéž podporuje od dubna aplikace České spořitelny „Můj stav“.

Biometrickou aplikaci spustila také společnost MasterCard. Podívat se můžete i na video, kde se platí otiskem prstu s platební kartou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).