Středula útočí na živnostníky. Hospodářská komora je brání, vytvořila seznam omylů

Předseda odborové centrály ČMKOS Josef Středula včera řekl, že živnostníci by měli dostat horší zdravotní péči, neboť údajně odvádějí na zdravotních odvodech málo: Dali jsme najevo, že chceme už konečně vyřešit otázku plateb mezi zaměstnanci a zaměstnavateli a OSVČ. Jestliže ve zdravotnictví chybějí prostředky, jestli je jasné, že OSVČ generálně přečerpají to, co do systému vloží, a nejsou solidární s nikým, tak požadujeme, aby došlo k nápravě této situace. Čím déle se to bude odkládat, tím déle bude trvat, než se do zdravotnictví dostane adekvátní částka, prohlásil šéf odborů.

Podle Hospodářské komory však Středula údajně nemluví pravdu, sestavila proto 10 omylů Josefa Středuly.

  1. OSVČ musí práci nejen odvést, ale i získat.
  2. OSVČ nikdo nezaplatí 4–5 týdnů dovolené.
  3. OSVČ musí čelit až tříměsíčním splatnostem.
  4. OSVČ musí být zároveň účetní – nebo tuto službu nakoupit.
  5. V případě nemoci OSVČ může snadno přijít o klienta, který prostě nepočká (přičemž nemocnost zaměstnanců je řádově vyšší, než nemocnost OSVČ).
  6. OSVČ si musí na všechny své výrobní prostředky (soustruh, auto, tiskárnu, kopírku, počítač, telefon…) vydělat sám, nikdo mu je neposkytne.
  7. OSVČ si musí sám platit své vzdělávání.
  8. OSVČ nejsou zákonem chráněni výpovědními lhůtami – když se zákazník rozhodne, přestane nakupovat třeba zítra.
  9. OSVČ nikdo nezaplatí přesčasy ani cestovní náhrady.
  10. OSVČ nikdo nepřidá na stravenky ani penzijní pojištění.

Zdroj Hospodářská komora.

Navíc, pro zhruba 550 000 OSVČ je jejich živnost hlavním příjmem. Co by se asi stalo, kdyby jen polovina z nich skončila na Úřadu práce? Z výše uvedeného hlediska považujeme včerejší výroky předsedy Středuly za neopodstatněné a zbytečné. HK ČR trvá na tom, aby podmínky pro OSVČ byly zachovány, uvádí Lenka Vodná, tisková mluvčí Hospodářské komory

Equa bank otevírá pobočku v OC Arkády Pankrác, za účet nabízí 300 Kč Lidé se snaží přečkat krizi, zkoušejí práci v gastronomii        
ttt
ttt (neregistrovaný) 89.22.66.---
4. 2. 2015 2:46 Nový

Trapna hospodarska komora

Co to proboha placaji? Kolik z tech 10 bodu ma zamestnanec a jeho zamestnavatel placeno ze zdravotniho pojisteni? Vzdyt to jsou veci, ktere se zdravotnim pojistenim vubec nesouvisi.

jk
jk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz
4. 2. 2015 9:18 Nový

Odborář Středula

Pan Středula ví, co mluví. Podle jeho CV 2-3roky pracoval jako opravář na dole a pak už jenom pracoval coby odborář. Takže "má přehled ".