Stovku za denní pobyt v nemocnici budou nakonec platit všichni

Ministr financí Miroslav Kalousek vyhrál svůj duel s ministrem zdravotnictvím Leošem Hegerem. Kalousek si tak prosadil zvýšení poplatku za den v nemocnici na 100 Kč pro všechny bez výjimek. Regulační poplatek se tak nebude snižovat ani důchodcům a dětem. Píší o tom dnes Hospodářské noviny.

Původně totiž Heger zamýšlel pro děti a důchodce starší 65 let slevu z poplatku. Po diskusi s Kalouskem a ekonomickými experty z TOP 09 by ale měl ministr zdravotnictví do dvou týdnů předložit reformu poplatků bez úlev. Heger pro deník také uvedl, že ministerstvo práce a sociálních věcí by ale mělo připravit změny zajišťující pomoc pro lidi, kteří by měli s vyššími poplatky potíže. Poplatky by se měly zvýšit počátkem dubna. Ve hře je také návrh na zvýšení poplatku za návštěvu specialisty bez doporučení praktického lékaře na 90 Kč.

Akcie v září rostou, ORCO přidalo takřka čtvrtinu Průměrná mzda roste, reálně ale jen v soukromém sektoru        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
3. 9. 2010 16:11 Nový

Nu...

Sice to vypada nemoralne, ale zase je dobre, ze to vsechno neodnese jenom ta uz pomerne mala skupina lidi, co zaroven pracuji a obcas musi do spitalu. Nicmene kazdej se muze pojistit proti tomuto poplatku. Stoji to par korun rocne a krome urcite ochranne lhuty je to jinak zcela bez pozadavku.

David
David (neregistrovaný) ---.i2net.cz
3. 9. 2010 22:28 Nový

Dopad poplatků na občany ČR

Teď je to stokoruna a za dva – tři roky, budeme platit jistě víc. Jak se jednou prosadili tyto podle mě neústavní poplatky, můžeme nyní očekávat pouze jejich navyšování.
Potom vzniká řečnická otázka: Proč si platíme zdravotní pojištění?
Odpovím si sám: Protože to máme ze zákona nařízené a pokud bychom tak nečinili budeme potrestáni (zase finančně).
Co si z toho vyvozuji: To, že si platím zdravotní pojištění již není pro mne zárukou, že mě ošetří a hospitalizují v nemocnici.
No a to potom znamená, že mi je zdravotní pojištění na h…o. (no však to je každému již jasné).
Ano, ano. Je nutné nás vyždímat. Je nutné nám ukázat, že svět není jen dobrý, ale také zlý. Děkuji za bolest … vládo.