Hlavní navigace

Stávka strojvůdců v Německu zkomplikuje dopravu v Česku

Sdílet

Radek Luzar 5. 10. 2007

Kvůli ohlášené stávce strojvůdců v pátek na německé koleje nevyjede až třetina dálkových a polovina regionálních vlaků. Bez ohledu na soudní verdikt o oprávněnosti dopolední tříhodinové stávky se však celodenním omezením v dopravě vzhledem k připraveným nouzovým jízdním řádům už nedá vyhnout, informovala o tom ve čtvrtek večer německá média. Omezení na německých drahách zkomplikuje dopravu na železnici i v Česku.

Většina strojvůdců německých drah je odhodlána stávkovat v pátek od 8:00 do 11:00. Podle šéfa odborového svazu strojvůdců (GDL) Manfreda Schella stávka postihne dálkovou i regionální dopravu, přepravu zboží a provoz příměstských vlaků.

Vlakové spoje na trase mezi Českou republikou a severem Německa budou po celý den v pátek končit v Drážďanech, kam je výjimečně dovezou čeští strojvůdci. Z Drážďan také vyrazí na zpáteční cestu do ČR. Jak budou cestující pokračovat z Drážďan dále do Německa, je velká neznámá, řekl ČTK mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Na zpáteční cestě z Drážďan do České republiky pojedou vlaky podle Kubaly zhruba s dvacetiminutovým zpožděním.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).