Hlavní navigace

Stavební spoření jako varianta zajištění na stáří vyhovuje skoro 60 % Čechů

Sdílet

Stavební spoření je některými Čechy vnímáno jako vhodná varianta, jak se zajistit na stáří. Když se pro tuto variantu rozhodnou, většinou pak využijí i vlastních peněz, nebo investují do nemovitosti. Vyplynulo to z průzkumu IBRS pro Českomoravskou stavební spořitelnu. Pro variantu stavebního spoření coby formu zajištění na stáří by se podle průzkumu rozhodlo 59 % respondentů.

V posledních letech uvažují stejným způsobem i Němci. Podle průzkumu, který si nechala zpracovat Bausparkasse Schwäbisch Hall, důvěřují Němci nemovitosti jako formě zajištění na stáří víc než zákonnému důchodu od státu. Plných 68 % Němců důvěřuje vlastní střeše nad hlavou jako zajištění na budoucnost víc než zákonnému důchodu. Jen 18 procent nahlíží na obě formy zajištění jako na rovnocenné, uvedl Manfred Koller, místopředseda představenstva ČMSS.

Při financování bydlení pak základ tvoří úspory, které využívá 62 % Němců. Úvěr od stavebního spoření použije 56 % dotázaných a hypotéku pak 43 % respondentů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 2. 2017 21:47

    Pavel (neregistrovaný) 212.11.105.---

    Co chcete dělat se zhodnocením 1%? Jestli chcete stavební spoření jako zajištění na důchod, musíte mít výrazně výnosnější strategie. Ale kde je sehnat? Zkuste projekt jakbytbohaty.cz. Třeba najdete inspiraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).