Hlavní navigace

Státní dluhopisy pro občany se budou danit 15 %

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 11. 2009

Novela zákona o daních z příjmů obsahuje i ustanovení, podle kterého by měly úrokové výnosy ze státních dluhopisů pro občany podléhat 15% dani. Návrh dnes předložila vláda ke schválení sněmovně a vyplývá ze záměru začít prodávat státní dluhopisy také občanům a zároveň snížit výhody jejich vyššího zúročení a zamezit tak nerovnostem na finančním trhu. Daň by měl z úroků odvádět emitent dluhopisů – stát, po očištění o nákladové položky na provoz systému. Zdanit by se měly také příjmy z prodeje státních dluhopisů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2009 21:18

  renatus (neregistrovaný)
  Že znovu budou dávat své peníze do státních dluhopisů určené jenom pro občany, které budou asi neprodejné a málo výnosné!!!!!!! Jako ty bývalé povodňové.
 • 6. 12. 2009 17:53

  mene tekel (neregistrovaný)
  tak jako byl zájem o povodňové dluhopisy v r 97 , tak ještě větší bude mezi lidmi zájem o tyto dluhopisy, pokud tam budou lepší výnosy než u bank.Je známo, že banky, většinou (nebo zcela?) držené zahraničními investory vykázaly i přes světovou krizi v ČR zisk okolo 40 miliard Kč. Ten zřejme poputuje do zahraničí, kam¨ jinam.Přitom běžně banky vklady úročí kolem 1 procenta. Tyto fakta jasně naznačují, že lidé, kteří z minulých kolapsů bank více věří hotovosti uložené někde v polštáři ,/nebo v uhlí /, se dají přesvědčit a dluhopisy , emitované min financí koupí za hotovost, nebo převodem z některé nevýnosné banky. Garantem je stát, tudíž i možnost ztráty vkladu je prakticky nulová.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).