Hlavní navigace

Stát poskytne další peníze pro energetické úspory v bytových domech

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 12. 2015

Stát poskytne další prostředky na podporu energetických úspor v bytových domech.  Ministerstvo pro místní rozvoj proto vyhlásilo další výzvu „Energetické úspory v bytových domech“ v Integrovaném regionálním operačním programu. Pro žadatele je připraveno celkem 4,5 miliardy korun, které mohou čerpat například na zateplení domu nebo výměnu oken.

Podpora je určena pro bytové domy na území ČR s výjimkou Prahy. Obyvatelé metropole mohou podporu na obdobná opatření čerpat z programu Nová zelená úsporám.

Bytovým domem se pro tyto účely rozumí dům se čtyřmi a více byty, ve kterém více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na bydlení a je k tomu také určena. Žadatelem může být vlastník bytového domu a společenství jednotek s výjimkou nepodnikajících fyzických osob.

Podporována je řada aktivit, které přispívají k energetickým úsporám. Tyto aktivity je možné kombinovat a tím zvýšit jejich efektivnost. Například se zateplením obvodových konstrukcí a výměnou oken lze současně provést také výměnu zdroje tepla nebo instalaci dalších systémů pro získání energie, vysvětluje zpráva ministerstva pro místní rozvoj s tím, že maximální výše celkových způsobilých výdajů je 90 mil. Kč a minimální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 300 000 Kč. V závislosti na dosažených úsporách energie pak bude poskytnuta podpora maximálně do výše 32,3 % celkových způsobilých výdajů projektu.

Žádosti o podporu můžete začít podávat od 18. prosince 2015 do 30. listopadu 2016. Své projektové záměry a žádosti můžete konzultovat s kontaktními pracovníky Centra pro regionální rozvoj České republiky v jednotlivých krajích. Žádosti o podporu budou předkládány v elektronické podobě v aplikaci MS2014+. Podrobné informace pro žadatele najdete na webu dotaceeu.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).