Hlavní navigace

Stále více uchazečů o zaměstnání neprojde testem na drogy

Sdílet

Uchazečů o zaměstnání, kteří neprojdou testem na drogy, přibývá. Vyplývá to z průzkumu společnosti McROY Czech. Firmy vyžadují testování na drogy u uchazečů o práci stále častěji, týká se to už všech regionů České republiky. Zejména se jedná o automobilový sektor, říká Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY Czech.

Někteří uchazeči přiznají osobně, že užívají například marihuanu, jiní neprojdou testy, které má stále více firem jako podmínku přijetí do zaměstnání. Některé společnosti své zaměstnance namátkově testují. Výjimečně se také stane, že uchazeč je pozitivní na metamfetamin (pervitin).

Tato skupina lidí se spíše hlásí na dělnické profese, například na pozice operátorů výroby. Jedná se o uchazeče s nedokončeným středoškolským vzděláním. Personalisté je nabírají na místa, kde se pracuje na robotických zařízeních nebo v taktu na lince.

Pokud je odpověď na test na drogy pozitivní, uchazeč není zařazen do dalšího kola výběrového řízení. Kuřáky marihuany nemotivuje ani mzdové ohodnocení, dlouhodobé zaměstnání v perspektivní společnosti nebo možnost profesního růstu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).