Ekonomika mírně oživuje, odráží se to na spotřebitelské důvěře

České hospodářství mírně oživuje. Nyní má na tom podíl hlavně rostoucí spotřeba domácností, se kterou úzce souvisí také spotřebitelská důvěra v ekonomiku. Ta se podle Českého statistického úřadu oproti minulému měsíci opět mírně zvýšila. Pro příštích dvanáct měsíců spotřebitelé očekávají zlepšování celkové ekonomické situace, obávají se spíš o tu svou. S tím souvisí i fakt, že očekávají spíše zvyšování nezaměstnanosti.

Mezi podnikateli je až na odvětví průmyslu důvěra naopak meziměsíčně trošku nižší. Stavebnictví hodnotí současnou situaci sice pozitivněji než před měsícem, celková poptávka v odvětví ale stále není uspokojivá. V odvětví obchodu se snížily zásoby i hodnocení ekonomické situace. Očekávání pro příští měsíce jsou ale optimističtější. Podobně je horší hodnocení situace i celkové poptávky oproti vývoji do budoucna i ve službách.

Nejdražší povinné ručení je to, které jste nezaplatili Dejte pozor, v ČR nabízí investiční služby neoprávněná osoba        
Q
Q (neregistrovaný) 193.86.121.---
24. 6. 2010 14:14 Nový

Kolikrát jsme se již odrazili ode dna ...?

Kolikrát jsme už o podobných odrazech ode dna od listopadu 1989 četli a slyšeli? Já už to raději ani nepočítám.
»Očekávání pro příští měsíce jsou ale optimističtější«. Očekám, jak další zprávy po prázdninách budou v tichosti následovat: ekonomika snížila výkon, byly dovolené, čeští občané utráceli v cizině, zahraniční turisté tolik nenavštěvují /a neutrácejí/ ČR … Spotřeba po avizovaném propouštění a škrtání výdajů samozřejmě bude klesat.