Hlavní navigace

Najděte si nejvyšší úrok, zaktualizovali jsme přehledy pro vaše peníze

Jiří Hovorka

Včera jsme dokončili kompletní aktualizaci přehledů osobních a spořicích účtů, termínovaných vkladů a vkladních knížek. Můžete si tak najít třeba běžný účet přímo vám na míru, kalkulátor vám totiž umožní zadat přesně ty operace (a jejich počet), které pravidelně provádíte.

U vkladových produktů si zase můžete porovnat výnosnost. Přehledy uvádějí vždy maximální dosažitelné úrokové sazby. Proto je u spořicích účtů jako první uváděno Unikátní spoření od UniCredit Bank, můžete zde totiž dostat úrok až 3,5 %. Háček je ale v tom, že takový úrok dostanete jen na část vkladu od 300 000 do 599 999 Kč, tento spořicí účet je totiž úročen pásmově. Část vkladu do 299 999 Kč je úročena 1 %, což výrazně sráží hodnotu efektivního úroku. V takovýchto případech, stejně jako u všech termínovaných vkladů, jsou pásma úroků vždy popsána v tabulkách pod jednotlivými produkty (příklad).

Nejlépe si tak ze spořicích účtů nadále stojí ten od spořitelního a úvěrového družstva Unibon s jedinou sazbou 2,6 %. Z bankovních vkladů mu zatím dýchá na záda spořicí účet od AXA Bank, kde se spořicí prémií nyní můžete získat až 2,5 %, v přehledu je však již uvedena sazba, která bude platit od 15. října. Nový maximální úrok klesne na 2 %.

Našli jste v článku chybu?