Hlavní navigace

Spojení Raiffky s Equa bank už nic nebrání, oba úřady posvětily spojení

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 5. 2021

Raiffeisenbank v pátek 14. 5. 2021 odpoledne oznámila, že Česká národní banka před pár hodinami vydala souhlas ke koupi Equa bank ze strany Raiffeisenbank. Společně se souhlasem ÚOHS jsou nyní splněny základní podmínky pro uskutečnění transakce.

Následovat bude vypořádání již dohodnutých kroků mezi akcionáři obou bank, převod akcií a příprava na samotnou právní fúzi obou společností.

„Spojování Raiffeisenbank a Equa bank vnímám jako jedinečnou příležitost nabídnout klientům ty nejlepší finanční služby a produkty na trhu v jedné bance. Obě společnosti mají už dnes jedny z nejspokojenějších klientů v České republice a náš společný cíl je být, nejen v tomto směru, pro klienty první volbou,“ říká Petr Řehák, generální ředitel Equa bank.

Raiffeisenbank již od prvního ohlášení záměru spojení obou bank zdůrazňuje, že neplánuje měnit stávající  podmínky pro klienty Equa bank. „Pro klienty Equa bank se nic nemění. Všechny klienty budeme průběžně informovat o dalších krocích tak, abychom jim i nadále poskytovali maximální pohodlí, jednoduché, přehledné a moderní služby a získali jejich spokojenost i důvěru,“ ubezpečuje Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank od začátku roku 2021 oznámila hned několik akvizic. Kromě dohody s Equa bank také exkluzivní spolupráci s ING nebo koupi platební instituce Akcenta.

Více k tématu:

Našli jste v článku chybu?
  • 17. 5. 2021 6:56

    bez přezdívky

    Z Equy Raifka, z MMB Air bank. Nedoporučuji nikomu mít z jedné těchto čtyř bank primární účet kvůli očekávaným změnám, které mohou zamíchat nejen bankovními kartami. Snad kromě Komerční banky nabízí zbylé dvě také již bezpoplatkové účty pro konzervativní jedince. Je třeba si vybrat třeba podle toho, jaká velká banka má v naší blízkosti bankomat, protože ještě tyto velké banky nenabízí výběry zdarma z tzv. cizího bankomatu. Zatím ale vyčkávám, jak s námi - se svými klienty nové banky zatočí nebo pak zruším nevýhodné běžné účty při dostatku konkurence mezi bankovními domy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).