Hlavní navigace

Soutěž pro studenty umožní investovat nanačisto milion korun a 50 tis. dolarů

Sdílet

Fio banka s českou burzou RM-SYSTÉM zahajuje další semestr projektu Studentbroker, v jehož rámci mohou studenti 22 spolupracujících vysokých škol nanečisto investovat na světových burzách a soutěžit o nejlepší zobchodované portfolio. Projekt je zde zařazen do studijních osnov a studenti si v něm testují reálné fungování kapitálových trhů. V rámci výuky tvoří vlastní investiční portfolio, nakupují a prodávají cenné papíry a snaží se odhadnout, jaká investiční strategie je v danou chvíli a pro daný typ cenných papírů nejvhodnější.

K dispozici mají fiktivní rozpočet 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty. Své fiktivní portfolio se snaží zhodnotit ve speciální investiční aplikaci, která odráží reálné dění na burzách v ČR, USA, Německu a Polsku.

Po dvou měsících budou nejúspěšnější investoři odměněni věcnými cenami.

Registrace probíhá na webu studentbroker.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2017 15:22

    Rolfin (neregistrovaný) 212.11.105.---

    Jen ať se studenti učí, že obchodování na burze není jen o kladech. Ale s papírovým účtem to jde snadno. Tak to projedu, no. Až budou na trhu se svými penězi, tak to bude o dost složitější. Proto je lepší nechat o vaše peníze pečovat profíky, fondové manažery otevřených podílových fondů. Ale jak si vybrat? Zkuste projekt JakBytBohaty.cz a třeba získáte inspiraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).