Hlavní navigace

Snižuje se počet turistů využívajících cestovní kanceláře

Sdílet

Redakce 1. 7. 2009

Cestování po vlastní ose má v několika posledních letech vzestupnou tendenci. Podle posledních výzkumů, které zpracovala agentura Factum Invenio, vyplývá, že zhruba 63 procent Čechů odcestuje do zahraničí bez cestovní kanceláře.

Průzkum ukázal, že zhruba tři čtvrtiny Čechů chtějí na své dovolené ušetřit. S cenou do 10 000 korun na osobu chce svou dovolenou realizovat 53 % populace. Dovolenou za více než 20 000 Kč si dopřeje jen 11 % lidí.

Trávení dovolené v tuzemsku a v zahraničí je vyrovnané. V Česku chce trávit svou letošní dovolenou 52 % respondentů, v zahraničí pak 56 procent. Z výzkumu vyplývá, že část veřejnosti bude na své dovolené jak u nás, tak za našimi hranicemi.

Předmětem úspor je strávení dovolené mimo hlavní sezónu, které je pro 17 % dotázaných klíčové, 18 % respondentů využije levnějšího ubytování. Čtvrtina cestovatelů (26 %) bude šetřit během dovolené a 15 % odcestuje prostřednictvím dovolené last minute.

Jestliže se chystáte vypravit o dovolené k moři po vlastní ose, přečtěte si článek Autem k moři svobodně a bez cestovky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).