Hlavní navigace

Služby Air Bank už využívá už 850 tisíc klientů

Sdílet

Lenka Kašparová 21. 10. 2020

Air Bank patřící do skupiny PPF, kterou vlastní miliardář Petr Kellner, má už 850 tisíc klientů. K růstu počtu klientů přispívá podle banky i skutečnost, že učet si lze založit prostřednictvím mobilní aplikace My Air. Mobilní aplikací prý k založení účtu využívá každý třetí nový klient banky.

Air Bank neustále rozšiřuje portfolio služeb, aby oslovila širší skupinu klientů. Stále více lidí tak zjišťuje, že u Air Bank můžou mít všechny své služby takříkajíc pod jednou střechou. výhodou také je, že založení účtu v aplikaci My Air u lidí odbourává významnou bariéru stojící v cestě změně banky, říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní finanční služby Air Bank.

Aplikaci My Air v současnosti využívá 7 z 10 klientů banky a každý měsíc se do ní přihlásí 450 tisíc z nich. Kromě založení účtu a správy financí aplikace umožňuje například také okamžitou digitalizaci karty. Klienti banky tak mohou hned začít platit mobilem a nemusí čekat na výrobu a zaslání fyzické plastové karty. Aplikace má všechny funkce běžného internetového bankovnictví, a navíc i službu Odměny za placení, prostřednictvím které je možné získat část peněz utracených za nákupy zpět.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2020 7:23

  Victor z Ovieda

  Banka to může být dobrá,ale jejím problémem je nízký počet poboček,kdy nejsou ani v okresních městech.Třeba v takovém moravskoslezském kraji jsou pouze tři (Frýdek-Místek,Opava,Os­trava).Kde je třeba Bruntál a Šumperk.A jinde to nebude asi lepší.A někdy je lepší osobní kontakt,než po netu či telefonu.

  22. 10. 2020, 07:26 editováno autorem komentáře

 • 22. 10. 2020 17:05

  bez přezdívky

  Taky jsem se toho kdysi bál ale pobočku jsem prakticky nepotřeboval. Do AB jsem šel v roce 2012 a rovnou si přenášel půjčku z Poštovní Spořitelny. Pak spořící účet a dneska tam mám přenesenou i hypotéku původně od ČS. A vlastně na nic z toho jsem nikdy nepotřeboval pobočku. Vždykcy když jedu na Zličín, zajdu kolem ale nikdy nemám potřebu tam chodit.

 • 22. 10. 2020 8:46

  bez přezdívky

  Ještě ta banka ve vzduchu může zlepšit výběr ze všech bankomatů, alespoň jako to má Fio 2xměsíčně výběr z jakéhokoliv bankomatu bez podmínek. Moneta už se přidala k Equa a s účtem tom plus jsou výběry hotovosti z cizích bankomatů bezplatné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).