Hlavní navigace

Služba Zonky Rentiér zvyšuje očekávaný investiční výnos na 5,79 % ročně

Sdílet

24.1.2022 /2x/ peníze, úspory, zisk, dotace, úspěch Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Služba pro investory Zonky Rentiér patřící Air Bank zvýšila svůj očekávaný výnos o 1,74 procentního bodu, z původních 4 % p.a. na 5,79 % ročně. Vyšší výnos je dán mimo jiné tím, že služba Zonky snížila poplatek za správu portfolia z původních 1,9 % na 1,5 % ročně.

Investoři do Zonky Rentiéra za uplynulý rok vložili 850 mil. Kč.

Během posledních dvanácti měsíců přibylo v Zonky Rentiérovi zhruba osm a půl tisíce nových investorů a klienti do něj během této doby vložili téměř 850 milionů korun. Díky jeho jednoduché obsluze a automatickému rozložení vkladů do několika stovek půjček je Rentiér oblíbený hlavně mezi začínajícími investory, kteří hledají způsob, jak si investování vyzkoušet bez většího rizika,  říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby Air Bank.

Zonky Rentiér rozdělují vklady svých investorů do téměř 500 půjček, o které požádali další klienti Zonky. Jedná se o spotřebitelské úvěry s nízkým rizikem, každý žadatel o úvěr musí projít standardním schvalovacím procesem banky.

Rentiér nemá vstupní poplatky, minimální výše počátečního vkladu je 10 000 Kč. Druhý a poté každý další vklad není nijak limitován.

Své peníze ze Zonky Rentiéra mohou investoři vybírat 3 možnými způsoby:

  • Renta - část peněz zůstává na investičním účtu, tedy se reinvestuje, a část se vyplácí investorovi na měsíční bázi.
  • Postupný výběr – při této možnosti se zastavuje investování, peníze se jen postupně vyplácí zpět investorovi.
  • Odprodej portfolia – je možné provést kdykoli na pokyn investora. Nabídne se k odkupu ostatním investorům, na jejichž zájmu závisí rychlost vyplacení celé částky.
Našli jste v článku chybu?