Hlavní navigace

Slovensko - český poradenský den k důchodům se uskuteční v Žilině

Sdílet

Česká správa sociálního zabezpečení pořádá již pátým rokem pravidelně poradenské dny. Ty se týkajé česko-slovenských důchodů a konají se dvakrát ročně vždy střídavě na území České republiky a Slovenské republiky. Ty pomáhají lidem, kteří pracovali v obou státech, aby znali možnosti jak uplatnit své důchodové nároky.

Nadcházející poradenské dny se budou konat právě na Slovensku, a to v Žilině v Sociální pojišťovně (ulice Antona Bernoláka 53/230, Žilina). Akce proběhne ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 9. do 12. hodiny a od 13. do 16. hodiny.

Na konzultaci se musíte předem objednat, a to na telefonním čísle +421 0906 175 130 či na e-mailu marta.trebaticka@socpoist.sk. Ke konzultaci potřebujete občanský průkaz nebo cestovní pas, a dále doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Poradenství je poskytováno bezplatně.

Během akce vám odborníci poradí, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti přinést a jakým způsobem se důchod z ČR na Slovensko a naopak vyplácí apod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).