Sleva na dítě se zvýší, důchody se mimořádně valorizovat nebudou

Od příštího roku plánuje vládní koalice zvýšit slevu na dítě u daně z příjmů o 150 korun měsíčně z 967 korun na 1117 korun. Včera to oznámil  premiér Petr Nečas. Na původně zamýšlenou mimořádnou valorizaci naopak mohou zapomenout důchodci. Podle vládních zastupitelů nárůst cen nebude takový, aby si ji vyžádal. Při valorizaci dalších částek, které souvisejí se systémem sociálních transferů, budeme postupovat standardním způsobem, řekl médiím ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Podkladem pro rozhodování byly propočty ministerstva práce a sociálních věcí, které vyčíslovaly, jakým způsobem se dotknou domácností změny v sazbách DPH. Podle nich se sleva na jedno dítě mohla zvýšit o 120 až 150 korun měsíčně.


Poplatky na katastrálním úřadě se asi zdvojnásobí Japonská katastrofa může zdražit i české pojistky        
Žebrák
Žebrák (neregistrovaný) ---.jaronet.cz
18. 3. 2011 8:41 Nový

"Vážená vládo" říkejte lidem celou pravdu a ne jen co se vám hodí !

Již dnes je podpora rodin s dětmi v ČR nejvyšší ze všech zemí OECD a představuje tak jednu z nejvyšších na světě, oblbuje RNDr. Petr Nečas.


Za prvé, je dost zemí v EÚ kde mají 0% DPH na základní potřeby člověka.
Za druhé, platy pracujících, jsou 3-4x vyšší za stejnou práci, než u nás.
Proto žádnou "ALMUŽNU" na své děti nepotřebují.
Za třetí, nesnažte se nás oblbovat, že oni mají mnohem vyšší ostatní náklady npř. bydlení, energie, PHM atd. - jsou srovnatelné.
Za čtvrté, tamější důchodci mají 1-2x větší důchod, než příjem našeho průměrného dělníka. Proto také nepotřebují "škemrat" o nějakou "ALMUŽNU" od státu npř. zda bude valorizace nebo nebude.

"Vážená vládo" - strčte hlavy do písku a styďte se !!

Kecka
Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
26. 3. 2011 16:56 Nový

Inflace nízká, ceny závratné

celé vlákno

Nevím zda valorizovat, nebo ne.

Fakt je to, že ČNB nám tvrdí že míra inflace je nízká, řekněme kolem 2%, ale ceny za zboží a služby jen během posledního roku vzrostly o 15-50%!

Potraviny, průměr mého běžného nákupního koše, jistě mají cenu minimálně o 20% vyšší než loni. Jestli brzy nepříjde sezóní sleva na boty (obcházím už měsíc a stále nikde), tak ceny obuvy vzrostli o 100%.

Kecka
Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
26. 3. 2011 17:00 Nový

Re: chybka

celé vlákno

Velká hrubka. Tak dlouho jsem s tím ženským vzorem zápolil, až jsem zvolil špatný... Prosím nekomentujte, stydím se.