Hlavní navigace

Slavia pojišťovna má nové pojištění pro včelaře

22. 9. 2020

Sdílet

Slavia pojišťovna spustila nový pojistný program Včelka, který kryje rizika spojená s chovem včel. Určený je pro chovatelská družstva i samostatné včelaře. V České republice je v současnosti kolem 63 tisíc včelařů, kteří se svými včelstvy čelí různým hrozbám.

Pojištění Včelka nabízí chovatelům možnost pojistit svá včelstva proti živelným pohromám, odcizení, vandalismu či nemocem, jako je mor či hniloba včelího plodu, a především před varroáza, která patří k nejzávažnějším včelím nemocem dneška. Živelní pojištění sice primárně zohledňuje rizika typu povodeň, vichřice, krupobití či požár, navíc však zahrnuje také pojištění samotného včelího úlu a jeho vybavení, včelího roje či náklady na úklid a veterinární službu.

Včelaři mají vznešený a zároveň nelehký úděl, který jim doposud žádná pojišťovna nedokázala usnadnit. My ve Slavii pojišťovně oceňujeme toto tradiční řemeslo a pojištěním Včelka chceme chovatele podpořit nejen v boji proti nepřízni počasí, ale i proti vandalismu, zlodějům a samozřejmě také nevyzpytatelným nemocem, říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny.

K pesticidům a nebezpečné varroáze ohrožujícím včely dlouhodobě se v letošním roce přidaly výkyvy počasí. Včelstva v ČR se proto v létě potýkala s nedostatkem potravy.
Autor: Slavia pojišťovna

K pesticidům a nebezpečné varroáze ohrožujícím včely dlouhodobě se v letošním roce přidaly výkyvy počasí. Včelstva v ČR se proto v létě potýkala s nedostatkem potravy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).