Hlavní navigace

Skupina VIGO Investments vstupuje na trh firemních plateb. Koupila část společnosti Expensa

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 9. 2015

Investiční skupina VIGO Investments se chce po pojišťovnictví (do skupiny patří i DIRECT pojišťovna) zaměřit na další segment. Za tímto účelem koupila majoritní podíl ve společnosti Expensa, která na českém trhu funguje od roku 2012 a specializuje se na  řešení firemních plateb a řízení hotovosti.

Prostřednictvím platformy a služeb Expensy se chce skupina VIGO podle tiskového prohlášení zaměřit na zefektivňování a zjednodušení firemních plateb a řízení a vykazování cestovních a služebních výdajů.

Jen na zahraničních cestách české firmy ročně utratí necelých 5 miliard korun, byznys karta Expensy dokáže velmi jednoduše nárokovat a vrátit DPH – jde o potenciál téměř jedné miliard korun, které firmy v podstatě často neřeší a které mohou ušetřit, uvedl ke spolupráci Pavel Řehák, předseda představenstva VIGO Investments.

Expensa kromě toho podle něj už nyní nabízí několik synergických oblastí i s DIRECT pojišťovnou a to v oblasti produktů a služeb pro podnikatele.

V současnosti společnost Expensa na českém trhu poskytuje kartu Expensa Business MasterCard, která má nahradit firemní pokladnu a pomocí cloudové služby usnadnit distribuci firemní hotovosti a proces jejího vyúčtování. Dalším produktem je karta Expensa Petrol MasterCard, která zase řeší platby za tankování, úhrady oprav nebo mýtného u služebních vozidel. Ke kartě je možné využít také mobilní aplikaci, která umí automaticky zpracovávat nafocené účtenky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).