Hlavní navigace

Skupina VIGO Investments vstupuje na trh firemních plateb. Koupila část společnosti Expensa

Gabriela Hájková

Investiční skupina VIGO Investments se chce po pojišťovnictví (do skupiny patří i DIRECT pojišťovna) zaměřit na další segment. Za tímto účelem koupila majoritní podíl ve společnosti Expensa, která na českém trhu funguje od roku 2012 a specializuje se na  řešení firemních plateb a řízení hotovosti.

Prostřednictvím platformy a služeb Expensy se chce skupina VIGO podle tiskového prohlášení zaměřit na zefektivňování a zjednodušení firemních plateb a řízení a vykazování cestovních a služebních výdajů.

Jen na zahraničních cestách české firmy ročně utratí necelých 5 miliard korun, byznys karta Expensy dokáže velmi jednoduše nárokovat a vrátit DPH – jde o potenciál téměř jedné miliard korun, které firmy v podstatě často neřeší a které mohou ušetřit, uvedl ke spolupráci Pavel Řehák, předseda představenstva VIGO Investments.

Expensa kromě toho podle něj už nyní nabízí několik synergických oblastí i s DIRECT pojišťovnou a to v oblasti produktů a služeb pro podnikatele.

V současnosti společnost Expensa na českém trhu poskytuje kartu Expensa Business MasterCard, která má nahradit firemní pokladnu a pomocí cloudové služby usnadnit distribuci firemní hotovosti a proces jejího vyúčtování. Dalším produktem je karta Expensa Petrol MasterCard, která zase řeší platby za tankování, úhrady oprav nebo mýtného u služebních vozidel. Ke kartě je možné využít také mobilní aplikaci, která umí automaticky zpracovávat nafocené účtenky.

Našli jste v článku chybu?