Silniční dopravci budou protestovat, chtějí slíbené slevy na mýtném

Tuzemští silniční dopravci budou protestovat – chtějí si vybojovat nesplněný slib odstupujícího premiéra Mirka Topolánka na zavedení slev na dálničním mýtném. Protest by se měl uskutečnit 29. dubna během neformálního zasedání evropských ministrů dopravy. O konkrétní formě protestu rozhodne Krizový štáb Sdružení ČESMAD BOHEMIA 16. dubna.

Topolánek dopravcům loni v září slíbil množstevní slevy na mýtném ve výši šest, deset a třináct procent. Dopravci od něj ale na konci března obdrželi dopis, ve kterém oznámil, že svůj slib nehodlá splnit. Prezident Sdružení Vladimír Starosta vyzval osobním dopisem na začátku dubna Mirka Topolánka k jednání, do dnešního dne se však Sdružení žádné odpovědi nedočkal.

„Zavedení množstevních slev na mýto je přitom jedním z mála opatření, kterým stát může pomoci tuzemským dopravcům v době současné ekonomické krize“ říká Martin Špryňar, generální tajemník Sdružení.

Účinky šrotovného nechávají na sebe čekat MMF: Hospodářská recese a finanční krize jsou mnohem vážnější        
MoB
MoB (neregistrovaný)
17. 4. 2009 9:32 Nový

Slíbil?

Bože můj, oni vážně chtějí po politikovi, aby splnil své sliby? Ale no tak... na to nejsou politici stavění. Bohužel.
uživatel si přál zůstat v anonymitě
17. 4. 2009 10:43 Nový

Krize jako univerzální výmluva

Je krize, a tak "musíme" dotovat automobilky skrze šrotovné, kamioňáky skrze slevy na mýtu, 20% nájemníků skrze odložení deregulace...zkrátka krize je vítanou univerzální výmluvou pro lobbisty a socialisty, aby si napakovali kapsu z peněz daňových poplatníků.