Hlavní navigace

Sezona zlodějů začíná. Tímto je přímo zvete k sobě domů

Sdílet

S příchodem léta plánuje čím dál více Čechů, kam vyrazí na dovolenou. Společně s tím ale zároveň zlodějům začíná sezona, kdy neváhají využít vaší nepřítomnosti a pokusit se váš byt či dům vykrást. Podle průzkumu, který provedla společnost Jablotron mezi pachateli, kteří byli odsouzeni za krádež v bytech, trvá zloději 5 minut, aby otevřel dveře průměrně zabezpečeného bytu. UNIQA pojišťovna zveřejnila několik tipů, jak se zlodějům ubránit.

Mezi základní pravidlo patří, že vaše nemovitost by neměla vypadat opuštěně. Poproste někoho, ať vám vybírá schránku, naprogramujte si kropení trávníku na zahradě nebo někoho poproste, aby ji k vám přišel posekat. Termín, ve kterém bude váš domov prázdný, nikde nezveřejňujte. Během dovolené se také pokuste na sociálních sítích nezveřejňovat fotografie a zážitky. Pokud by si zloděj prohlédl váš profil na sociální síti a toto viděl, je to pro něj jako potvrzení, že doma nikdo nebude a může vyrazit.

Nenechávejte ani zatažené žaluzie a závěsy. Naopak si můžete nastavit časovač, který bude náhodně rozsvěcet a zhasínat, aby tak nemovitost působila dojmem, že v ní někdo je.

Pokud máte dobré sousedské vztahy, může k vám v době vaší nepřítomnosti zajít soused a napsat vám, jak situace vypadá.

Máte-li zahradu, ukliďte před odjezdem veškeré náčiní, které by zloději mohli odnést. Lana, žebříky, sekačku a další vybavení schovejte, aby nebylo na první pohled viditelné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).