Hlavní navigace

Senátoři odmítli zrušení EET. Chtějí ale, aby evidence nebyla pro všechny

Jiří Hovorka

Elektronická evidence tržeb by se podle Senátu měla vztahovat jen na živnostníky a firmy, kteří dosahují na roční obrat alespoň ve výši 750 tisíc korun. Doporučení, pro které hlasovalo celkem 30 senátorů (potřeba bylo 28), ale není nikterak závazné.

Senátoři debatovali o EET na základě petice na její zrušení, kterou s 20 tisíci podpisy do horní komory Parlamentu doručil senátor Ivo Valenta. Pro zrušení ale hlasovalo jen deset přítomných senátorů.

Tvůrci petice tvrdí, že EET přinesla podnikatelům nárůst byrokracie a na druhé straně výrazně neomezila šedou ekonomiku. S tím ale přímo v Senátu nesouhlasila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která je kandidátkou na ministryni v nové vládě Andreje Babiše. EET podle ní funguje dobře.

EET odstartovala loni 1. prosince pro hotely a restaurace, od března se zapojily maloobchodní a velkoobchodní firmy. Třetí fáze má začít 1. března příštího roku a týká se občerstvení nebo farmářských trhů, čtvrtá fáze zahrne řemeslníky a má začít v červnu 2018.

Našli jste v článku chybu?