Hlavní navigace

Senátoři odmítli zrušení EET. Chtějí ale, aby evidence nebyla pro všechny

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 12. 2017

Elektronická evidence tržeb by se podle Senátu měla vztahovat jen na živnostníky a firmy, kteří dosahují na roční obrat alespoň ve výši 750 tisíc korun. Doporučení, pro které hlasovalo celkem 30 senátorů (potřeba bylo 28), ale není nikterak závazné.

Senátoři debatovali o EET na základě petice na její zrušení, kterou s 20 tisíci podpisy do horní komory Parlamentu doručil senátor Ivo Valenta. Pro zrušení ale hlasovalo jen deset přítomných senátorů.

Tvůrci petice tvrdí, že EET přinesla podnikatelům nárůst byrokracie a na druhé straně výrazně neomezila šedou ekonomiku. S tím ale přímo v Senátu nesouhlasila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která je kandidátkou na ministryni v nové vládě Andreje Babiše. EET podle ní funguje dobře.

EET odstartovala loni 1. prosince pro hotely a restaurace, od března se zapojily maloobchodní a velkoobchodní firmy. Třetí fáze má začít 1. března příštího roku a týká se občerstvení nebo farmářských trhů, čtvrtá fáze zahrne řemeslníky a má začít v červnu 2018.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 12. 2017 4:48

  J, Novák

  Senát udělal jen dobře, i když ten populistický krok o nějaké hranici, do které by neměli podnikatelé EET vést, je dost nepochopitelný. Ono je nutno v prvé řadě změnit myšlení prostých lidí, kteří stále ještě ve zlodějích vidí hrdiny, A to i takřka po 30 letech od převratu. Za předchozího režimu mnoho lidí věřilo, že když krade, tak vlastně vede hrdinný boj proti bolševikovi. A tak nějak to v nich přetrvalo i do dnešních časů, přičemž, zřejmě, v tomto duchu mnozí vychovali i své děti, takže stále zde máme disidenty, kteří tento hrdinný boj vedou i nadále.

 • 11. 12. 2017 19:41

  J, Novák

  No, řekl bych, že v případě těch "prosťáčků" rozhodně o vás a vám podobných.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).