Hlavní navigace

Sedm z deseti Čechů se smíří s neúspěšnou reklamací

Sdílet

Jiří Hovorka 11. 6. 2010

Čeští spotřebitelé si stěžují na nepatřičnou kvalitu služeb a výrobků a reklamují je stejně často jako průměrný Evropan. Vyplývá to z pravidelného průzkumu Evropské komise Eurobarometr, který byl proveden v průběhu roku 2009 na více než 25 tisících respondentů. Průzkum zjistil, že v unii reklamuje nakoupené služby či zboží 11 % spotřebitelů.

Horší už je to s odhodláním českého spotřebitele k reklamacím. Více než dvojnásobný je však podíl spotřebitelů, kteří se domnívají, že mají důvod si stěžovat, ale neučinili tak. Rezignují na svá práva a strpí svévolně újmu, stojí ve shrnující zprávě Finančního arbitra ČR. Naopak pozitivní je (a slouží to ke cti českým obchodníkům), že se samotným průběhem vyřízení reklamace jsou Češi spokojenější než je průměrný spotřebitel EU.

Zásadní rozdíl mezi českým a evropským spotřebitelem je v následném řešení případné neúspěšné reklamace. Téměř v 69 % případů již český spotřebitel nepodniká žádné další kroky, což ho řadí v rámci EU na předposlední místo. Průměrně se evropský spotřebitel neodhodlá realizovat další kroky k domožení se svých práv v 47 % případů, uvádí dále ve zprávě Finanční arbitr ČR.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2010 11:03

    XY (neregistrovaný) ---.105.broadband13.iol.cz

    „…Zásadní rozdíl mezi českým a evropským spotřebitelem je v následném řešení případné neúspěšné reklamace.“
    Tenhle váš článeček je předkládan opět jednostranně. Neboli všechny reklamace jsou oprávněné, všichni zákazníci jsou svatí a všichni obchodníci zloději.
    „Dobrá práce!“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).