Hlavní navigace

Se škrty v sociálních dávkách souhlasí 64 % čtenářů Měšce

Petr Zámečník

Podle průběžných výsledků anketní otázky „Souhlasíte se škrty v sociálních dávkách?“ naprostá většina hlasujících čtenářů finančního serveru Měšec.cz se snížením sociálních dávek souhlasí. 29 % hlasujících se snížením souhlasí, aniž by na ně změny negativně dopadly, 35 % hlasujících souhlasí, přestože se jich přímo dotknou.

8 % hlasujících uvedlo, že se škrty v sociální oblasti nesouhlasí, přestože na ně přímo nedopadnou a 27 % je případnými změnami dotčeno a nesouhlasí s nimi. Zbývající 1 % hlasujících ještě neví.

Ankety přičleněné k článku „Vládní reformy: Škrty v sociálních dávkách“ se již zúčastnilo 328 hlasujících čtenářů.

Našli jste v článku chybu?
  • 1. 6. 2007 20:47

    anonymní
    Se škrty v sociálních dávkách souhlasím, ale va dí mi způsob. Více by se ušetřilo stanovením stropu např. při počtu dětí. Můžeš mít děti kolik chceš, ale více nemůžeš dostat než např. Deser, dvanáct tisíc. Není dobré, když někdo na dávkách a doplatcích k životnímu minimu dastane do ruk částku přes dvacet tisíc což je daleko více než rodina, kde třeba oba pracují. Snížení životního minima sice přinese úspory, ale problém zneužívání neřeší. Ono je totiž jedno kdo ty peníze vyplácí jestli kotaktní místa ÚP nebo město stále se jedná o veřejné finance.