Sazby DPH by se místo sjednocení mohly zvýšit o jedno procento

Jak jsme vás nedávno informovali v článku 10 úsporných opatření, kterými stát zalepí díry a na nás ušetří, plánuje ministr financí Miroslav Kalousek jako jedno z opatření také sjednocení sazeb daně z přidané hodnoty na 20 %.

Petr Nečas v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce tento záměr potvrdil ale s tím, že sazby by mohly vzrůst o jeden procentní bod na 15 a 21 %. 

Podle Nečase je zvýšení sazeb vždy o jedno procento sociálně nejprůchodnější a vytváří nejnižší tlak na inflaci. Podle premiéra je tato varianta v současné době nejpravděpodob­nější, ačkoli ze hry nejsou ani návrhy na sjednocení daně na 19 či 20 %.

Růst odvodů a zvyšování daní firmám Nečas označil za nepříliš šťastný krok, který by podniky místo podpory jen dusil. 

ČSSD naproti tomu přichází s opačnými návrhy. Zvyšování DPH zavrhuje a místo toho by naopak zvýšila daně firmám a zavedla daňovou progresi.

Majitelé domů chtějí rozdávat výpovědi bez udání důvodů "Reformě nerozumím, bojím se o peníze", myslí si Češi        
MoB
MoB (neregistrovaný) 193.179.215.---
12. 3. 2012 8:38 Nový

Tak firmy by to dusilo?

Pravda, my občané (nemaje po ruce nůž na krk vlády) to rádi zaplatíme. Vždycky jsem byl a budu pravicový volič, ale co předvádí ta banda nýmandů, to už přestává všechno... Jako v tom starém vtipu "sazby DPH, vylosované na tento den, jsou..." Amatérismus, bezkoncepčnost, žádná vize, pouze cesta nejmenšího odporu. Pro mě se tyto strany bohužel stávají nevolitelné.

Fxtrader
Fxtrader (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 3. 2012 10:33 Nový

Re: Sazby DPH by se místo sjednocení mohly zvýšit o jedno procento

Cha cha Kalouskovi ubejvaj prachy a zvedá DPH, připravte se na 50% DPH na konci roku.