Hlavní navigace

ROOT.CZ: Kde a jak získat IT práci i v nejisté době

Jiří Hovorka

Obvykle se na Rootu příliš těmito tématy nezabýváme, ale není od věci občas udělat výjimku. V poslední době začíná IT trh stagnovat, platy se snižují a situace se celkově zhoršuje. O jaké zaměstnance bude v IT letos největší zájem? Co byste měli umět, abyste se uplatnili na trhu IT práce? Jak zlepšit šance?

V posledních dvou letech všichni manažeři stále dokola skloňují slovo „krize“. Omlouvají tím snižování finančních výdajů, propouštění zaměstnanců a zpoždění nebo zastavení velkých projektů. Ať je krize virtuální nebo reálná, její dopady jsou tu a v posledních měsících se začínají objevovat i v IT.

Přestože dříve platilo, že hlad po lidech z IT je nekonečný, dnes se situace začíná pomalu obracet. Trh práce v oblasti informačních technologií prochází hlubokou recesí. Zažité pravidlo, že IT odborníci se o práci bát nemusí, loni přestalo platit. Opulentní doby přeplácených IT specialistů skončily, píše se v nedávno zveřejněné zprávě o pracovním trhu v oblasti IT, kterou zveřejnila společnost LMC. Ta provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.

Našli jste v článku chybu?