Hlavní navigace

Rekola spustí provoz elektrokol. Zatím je budou testovat v rámci Prahy 7

Sdílet

kolo

Bikesharingová společnost Rekola spustí v pondělí 17. června 2019 provoz elektroRekol. V prvotní fázi jich zájemcům poskytne 70, a to na území Prahy 7. S elektrokolem samozřejmě můžete jezdit po celé Praze, ale parkovat ho budete moci jen ve vyznačených zónách. A prozatím bude jediná taková zóna Praha 7. Postupem času ale dojde k rozšíření zón do dalších městských částí.

ElektroRekola mají středový motor o síle 250W a kolo napájí až do rychlosti 25 km/h, tedy do maximální rychlosti povolené zákonem. V praxi však může být rychlost větší, pokud sami vyvinete větší úsilí při šlapání. Elektrokola mají pouze jeden přídavný stupeň rychlosti a není možné jej regulovat ani vypnout. To se však do budoucna může změnit.

Všechna kola mají vyjímatelnou a výměnnou baterii, takže společnost bude měnit baterie přímo na ulici a nebude kola nikam svážet k nabíjení. V praxi by kolo mělo ujet 50 – 70 kilometrů. Záleží však na tom, jakým terénem s kolem pojedete. Pokud se budete pohybovat po městě, budete nejspíše často zastavovat a znovu se rozjíždět, což baterii vyčerpává nejvíce. Pak je možné, že elektrokolo ujede spíše okolo 50 kilometrů.

Pokud máte předplatné v rámci aplikace Rekola, zaplatíte do konce července 2019 za půjčení elektrokola jen minutovou sazbu, která činí 2 Kč/min. Pokud předplatné nemáte, platíte kromě minutové sazby i 15 Kč jako nástupní sazbu.

A pokud jste si od dubna 2019 sjednali dodávky elektřiny nebo plynu u společnosti innogy, máte nárok na 500 volných minut jízdy na elektrokole a 4měsíční předplatné na jízdy na klasických kolech. O tento benefit si však musíte aktivně říct, společnost jej k nově uzavřeným smlouvám nenabízí automaticky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).