Spočítejte si...

Zavřít

Realitní bublina podle expertů praskla. Ceny nemovitostí by měly být letos stabilní

Během prvního pololetí letošního roku zaznamenaly rodinné domy a novostavby 2% pokles cen. O 4 % naopak zdražily startovací byty a o 2 % rekreační nemovitosti. Podle expertů na realitní trh ze společnosti ERA Reality bublina nadhodnocených nemovitostí splaskla. V současnosti si podle nich nemovitosti kupují spíše bonitní zájemci.

Prodej realit na českém trhu zažívá cenovou stabilizaci, což po minulých divokých letech cenových výkyvů považujeme za jistý druh úspěchu, uvedl Tomáš Kučera ze společnosti ERA Reality s tím, že ceny se snižovaly pouze u nemovitostí, které byly nabízeny za nereálně vysoké částky. Předražených domů a bytů, převážně v developerských projektech, které ještě v loňském roce výrazně překračovaly tržní ceny, rychle ubývá, dodal Kučera. 

Uvedl také, že mírně klesly ceny u starších rodinných domů vyžadujících dodatečné investice a nejžádanější zůstávají malé startovací byty.

Ve druhém pololetí letošního roku očekávají zástupci ERA Reality relativní klid bez výkyvů a mírný pokles cen a zajímavé pobídky u čerstvě dokončených developerských projektů.

Česká pošta sleduje podnikatelům vhodné zakázky Ceny zlata spadly o více než 30 %        
Knollová
Knollová (neregistrovaný) ---.kenynet.cz
24. 7. 2013 21:34 Nový

Cena nemovitosti

Článek pojednává o tom, že ceny nemovitostí jsou stabilní. Chystáte se i vy prodat či koupit nějakou nemovitost? Podívejte se na stránky www.odhadonline.cz, myslím si, že tam najdete důležité informace.