Hlavní navigace

Raiffeisenbank zavře letištní salonek v Praze, někteří klienti ale o bezplatné vstupy nepřijdou

Sdílet

Raiffeisenbank zavře svůj letištní salonek Raiffeisenbank Lounge, který má v odletové hale na Terminálu 2 na letišti Václava Havla v Praze. Posledním dnem, kdy bude otevřený, bude 31. květen 2021. Salonek Raiffka získala po Citibank, která jej tehdy provozovala pro své prémiové klienty v segmentu Citigold.

Stávající klienti Raiffeisenbank s prémiovými kartami Mastercard však nebudou ztratní. Banka jim zařídila službu LoungeKey, která jim zpřístupní salonky na celém světě. Např. držitelé zlatých karet Mastercard mají v ceně 4 vstupy ročně.

Důvodem, proč nebudeme pokračovat v provozování RB salonku je jeho velmi nízké využití od začátku pandemie Covid-19, se kterou souvisí dramatický propad leteckého provozu. Pro naše klienty, kteří salonek využívali, jsme jako alternativu připravili službu LoungeKey. Díky ní mají držitelé karet Debit MasterCard GOLD a MasterCard World Elite vstup do 1100 letištních salonků po celém světě. Nadále mají možnost využívat salonek MasterCard na pražském letišti, který se nachází na Terminálu 1. Stejně tak zůstává možnost využití letištních salonků MasterCard ve Vídni a Bratislavě, sdělil Měšci Jan Figlovský, segmentový manažer Raiffeisenbank.

Držitelé dalších prémiových karet Mastercard od Raiffeisenbank tedy stále mohou využít službu bezplatných salonků přímo od Mastercard. Změnu tak pocítí hlavně držitelé zlatých karet Visa od Raiffeisenbank, kterým od června skončí bezplatné vstupy, protože v ostatních saloncích budou zpoplatněni.

Výhodou salonku Raiffeisenbank byl přímý vstup z odletové haly a vlastní kontrola před odbavením.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).