Ekonomická recese ze zisku Raiffeisenbank neukrojila

Zpomalení světové ekonomiky se na zisku Raiffeisenbank neodrazilo. Společnost totiž dnes ohlásila nárůst čistého zisku, který se za první pololetí zvýšil o 25 % na celkových 995,1 milionu korun. Dobrých výsledků banka dosahuje v retailovém i firemním bankovnictví. Kromě vývoje a prodeje nových produktů jsme se v prvním pololetí výrazněji zaměřili na tři priority: efektivní řízení rizik, rigorózní vymáhaní dluhů a snižování provozních nákladů. Tyto priority zůstávají v platnosti i pro druhou polovinu roku, uvedl Mário DroscRaiffeisenbank. Dodal také, že se banka stále bude nejvíce zaměřovat na klienty s vyššími příjmy, podnikatele a střední firmy.

Zisk v nedávné době ohlásily i čtyři další banky, který ho za první pololetí dohromady zvýšily o více než 19 miliard korun. Nejvyššího zisku dosáhla Česká spořitelna s více než 6 mld. korun, dále ČSOB a Komerční banka s více než 5 mld. korun a UniCredit Bank s více než 1 miliardou korun.

Zlato zůstává bezpečným přístavem pro investice v nejisté době Penzijní fondy rostly co do počtu klientů i objemu vkladů