Hlavní navigace

Raiffeisenbank se přidává k bankovní identitě, službu postupně spustí v září

Sdílet

Raiffeisenbank od září spustí přihlášení k bankovní identitě. Službu bude banka zpřístupňovat postupně. Aby vám služba fungovala, potřebujete mít aktivní RB klíč .

Vše je velmi jednoduché a intuitivní. Ti klienti, kterým byl vydán RB klíč a zároveň jsme je v minulosti fyzicky ztotožnili na pobočce banky, se nemusí nikde registrovat a bankovní identitu získají automaticky. Budou se tak moci napřímo přihlásit na portál občana stejně jako do internetového bankovnictví, tedy s využitím svého klientského čísla a RB klíče, říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Pokud RB klíč máte, ale nebyli jste ztotožněni na pobočce, musíte některou navštívit a fyzické ztotožnění pro aktivaci služby provést tam.

Výjimkou jsou cizinci dlouhodobě žijící v ČR na základě některého z pobytových povolení. Těm bude Raiffka bankovní identitu nabízet až od února 2022, kdy budou moci získat elektronicky čitelný osobní doklad (pobytové povolení).

Bankovní identitu pro ověřené přihlášení do online aplikací třetích stran, jako jsou společnosti prodávající elektřinu, plyn nebo internet, případně mobilní operátoři či různé eshopy bude možné použít až ve druhé fázi, kterou banka plánuje na první polovinu roku 2022.

K 1. září 2021 bankovní identitu plně podporují 4 banky:

  1. Česká spořitelna
  2. ČSOB
  3. Komerční banka
  4. MONETA Money Bank

Podporu Bank ID, včetně Raiffeisenbank, připravuje dalších 6 bank:

  1. Air Bank
  2. Equa bank
  3. Fio banka
  4. mBank
  5. Raiffeisenbank
  6. UniCredit Bank
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).