Hlavní navigace

Raiffeisenbank loni klesl zisk téměř o polovinu

Sdílet

Čistý zisk Raiffeisenbank v důsledku pandemie koronaviru loni klesl o 48,9 % na 2,14 miliardy Kč. Ztráty ze znehodnocení úvěrů a jiných pohledávek dosáhly výše 1,55 miliardy Kč.

Celkové provozní výnosy klesly o 12,5 % na 10,45 miliardy Kč. Čisté úrokové výnosy se snížily o 15,2 % a dosáhly tak výše 7,24 miliardy Kč. Důvodem je především snížení úrokových sazeb ze strany ČNB.

V důsledku negativního dopadu epidemie COVID na naše výnosy, českou i světovou ekonomiku jsme museli v polovině roku přistoupit ke snížení počtu našich zaměstnanců o 7 procent. Tento krok byl bolestný, ale v danou chvíli potřebný a pomohl nám přiblížit se, i za situace snížení výnosů, k dosažení cílů banky. Před koncem roku jsme se pak stali stoprocentním vlastníkem Raiffeisen stavební spořitelny, což považuji za významný krok k posílení naší pozice na trhu, uvedl k výsledkům za loňský rok generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

Celková aktiva banky vzrostla o 10,9 % na 411 miliard Kč. Objem poskytnutých úvěrů se zvýšil o 1 % na 249 miliard Kč. K růstu přitom došlo v oblasti financování firem i domácností (u domácností šlo zejména o hypotéky). 

Provozní náklady ve výši 6,3 miliardy Kč se v meziročním srovnání snížily o 5,8 %, a to díky nižším výdajům na marketing a náklady na zaměstnance.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).