Hlavní navigace

Raiffeisen zakládá investiční společnost. Chce klienty s vyššími příjmy

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 1. 2013

Českou národní banku požádala o udělení licence skupina Raiffeisen a to pro nově vznikající Raiffeisen investiční společnost, která má podle mluvčího banky Tomáše Kofroňe, společně s Raiffeisen penzijní společností, zajistit komplexní nabídku banky v oblasti investičních a penzijních produktů. Investiční společnost by měla být zaměřená na nabídku podílových fondů pro retailové klienty, postupně však převezme i správu důchodových a účastnických fondů Raiffeisen penzijní společnosti. 

Generálním ředitelem a předsedou představenstva bude u obou společností Josef BenešRaiffeisen penzijní společnost je v oblasti důchodového spoření nováčkem – na počátku roku vstoupila do 2. pilíře se čtyřmi důchodovými fondy a i do 3. pilíře penzijního spoření, kde si klienti mohou vybírat ze tří účastnických fondů.

Skupina Raiffeisen se zaměřuje především na klienty s vyššími příjmy, kteří hledají nadstandardní kvalitu služeb a mají aktivní zájem o správu svých financí, uvedl Josef Beneš.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2013 9:00

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    jako jeji minuly klient musim pouze konstatovat, ze firma se zameruje na lidi s vyssim prijmem pouze z duvodu, ze jim muze napalit vyssi poplatky. Co se tyka sluzeb a kdyz sem s nimi neco vyjednaval pouze odkazovaly ze to nelze zmenit ze to je dle sazebniku atd atd, takze za to ze sem Raifce platil nadstandardni poplatky sem nemel jedinou sluzbu navic oproti jakekoli bance i tech internetovych, ktere jsou zdarma. Takze pred touto bankou docela varuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).