Spočítejte si...

Zavřít

Raiffeisen Bank International klesl zisk o 60 %

Raiffeisen Bank International v prvním pololetí hospodařila s konsolidovaným ziskem ve výši 277 milionů eur, což představuje meziroční pokles o 60 %. Meziroční vývoj je ale ovlivněn výsledkem z minulého roku, který zkreslují jednorázové výnosy dosažené hlavně prodejem cenných papírů v celkové hodnotě 272 mil. eur. 

Bance se zvýšily provozní výnosy o 2,7 %, přičemž úrokové výnosy vzrostly o 4 % a příjmy z poplatků o 9 %. Tvorba opravných položek se meziročně příliš nezměnila a pohybuje se kolem 249 mil. eur, objem nesplácených úvěrů banky pak klesl o 92 mil. eur na 8,1 mld. K poklesu došlo především kvůli změnám v kurzu jednotlivých měn, po očištění kurzového vlivu naopak ve většině střední Evropy (především v Polsku, Maďarsku a na Slovensku) i jihovýchodní Evropy došlo k mírnému růstu. Podíl nesplácených úvěrů na celkovém portfoliu tak dosahuje 9,9 procenta, vysvětluje tisková zpráva Raiffeisenbank.

Ačkoli se celkové náklady skupiny zvýšily o 99 milionů eur, důvodem je hlavně dokončení fúze polské Polbank. 

Celková aktiva skupiny se od počátku roku snížila o 4 % na 130,3 miliardy eur, klesl také objem poskytnutých úvěrů o 1,4 miliardy eur, objem vkladů naopak mírně vzrostl.

Nominace na Křišťálovou Lupu se blíží do finále. Už jste podpořili svůj oblíbený projekt? Rozpuštění sněmovny smete některé důležité zákony ze stolu, myslí si právníci        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
23. 8. 2013 11:48 Nový

dokud budou lide ochotni platit tuny poplatku

celé vlákno

tak budou porad tyto banky postavene na poplatcich za kazdy pozdrav v enormnich ziscich a nic se nezmeni.

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) 74.63.112.---
26. 8. 2013 13:02 Nový

Re: dokud budou lide ochotni platit tuny poplatku

celé vlákno

Ja u RB nejake enormni poplatky u sveho ekonta nepozoruju. Nejakych 129 mesicne, ale v cene mam balik veci, ktere mi zadna lowcost banka neda (a vyuziju je). Jasne, kdybych chtel jednou mesicne nekam poslat vyplatu a tu si naraz vzdycky vybrat z bankomatu pred Kauflandem, tak by se mi to asi nevyplatilo.