Hlavní navigace

Přiznání k dani z nemovitosti podejte včas, ušetříte 500 korun

Jiří Hovorka

Blíží se konec ledna a s ním také termín pro podání přiznání k dani z nemovitosti. To se podává, pokud jste v minulém roce nově nabyly nemovitost (např. koupí, darem, dědictvím, kolaudací apod.). Pokud jste již podali přiznání v některém z předchozích zdaňovacích období, musíte nové nebo doplňující přiznání podat pouze v případě, že se změnily okolnosti rozhodné pro vyměření daně, tj. např. došlo k prodeji nemovitosti nebo naopak k nabytí další (dosud nepřiznané) nemovitosti nebo došlo ke změně v osobě poplatníka.

Pokud se tedy na vás povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitosti vztahuje a ještě jste tak neučinili, pak neváhejte. S platností nového daňového řádu totiž platí, že vždy, když se s přiznáním zpozdíte o více než pět pracovních dnů, zaplatíte minimálně 500 korun.

Formuláře k přiznání daně z nemovitosti můžete stáhnout zde nebo je můžete vyplnit a vytisknout v aplikaci České daňové správy „Daňový portál“ . Největším přínosem takto vyplňovaného přiznání je automatické doplňování sazeb a koeficientů, které je jinak nutno získat přímo na finančním úřadě.

Našli jste v článku chybu?