Hlavní navigace

Příležitost pro investory leží v rozvíjejících se zemích

24. 3. 2010

Sdílet

Poté, co byl loňský rok pro investory obdobím žní a růstu takřka všech indexů, čeká nás v roce 2010 růst selektivní, takže o investicích je třeba více přemýšlet. Alespoň to očekávají analytici Citibank. Příležitosti podle jejich analýz nečekají na trzích rozvinutých států (například americký index SP500 vzrostl od března 2009 o 70 %, a je tak nejspíš vyčerpán), pozitivní doporučení dávají akciovým trhům v Latinské Americe, Ásii a ve východní Evropě.

Mezi tahouny tohoto růstu počítají analytici i nadále s Čínou. Zvěsti o hrozícím brzkém splasknutí čínské ekonomické bubliny jsou podle nich liché. Způsob vedení čínského státu i její ekonomiky prý neumožní brzký a hrozivý propad čínského ekonomického růstu.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 4. 2010 19:13

    Blyskáček (neregistrovaný)

    Naprosto souhlasím s tím,že obrovský potenciál skýtají právě tyto oblasti,tj.Latinská Amerika,Asie a Evropa.Lidé by se neměli bát rozložit své investice do těchto regionů.Loňský a hl.letošní rok jsou dokladem toho,že obchody se rozjely na plno a že přinášejí své výsledky.Jasným dokladem toho je neuvěřitelné zhodnocování např.ve fondu ČS,Sporotrendu,a samozřejmě dalších,např.ve fondech ČSOB,KB,ČS.Nabídka je opravdu obrovská a chce to jen vědět kam investovat a jak velké „riziko“ chci podstoupit.U každé z našich bank jsou specialisté,kteří poradí a vysvětlí,aspoň do začátku.Pak se to člověk naučí sám.Platí však jedna hl.zásada,a to hlavně nezmatkovat a trochu přemýšlet.Nic tak nepochopitelného to není.No a pak se člověk nesmí bát „jít do lesa“.Výsledky se brzo,řekněme do roka /do dvou/určitě dostaví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).