Hlavní navigace

Při výběru kroužků je pro rodiče hlavní slovo dítěte. Za kroužky utratí pod 3000 Kč ročně

Sdílet

Se zahájením školního roku začínají také děti chodit na nejrůznější kroužky a jiné sportovní aktivity. Podle průzkumu pojišťovny MetLife, který provedla agentura IPSOS, neřeší rodiče při výběru kroužků pro děti primárně cenu, ale nejdůležitějším pro ně je, aby si dítě samo vybralo, co by chtělo dělat.

Nejčastěji rodiče přihlašují své děti ke sportovním kroužkům, hlavně k fotbalu, plavání, tanci nebo baletu. Dále na bojové sporty a k florbalu. Prioritou je pro 60 % rodičů vůle dítěte a to, pro jaký kroužek se samo rozhodne. Svou vlastní zkušenost s danou aktivitou považuje za důležitou jen 10 % rodičů. Mezi tři nejdůležitější faktory, které volbu kroužku ovlivňují, je prospěšnost nebo potenciál dané aktivity pro rozvoj dítěte a jeho vzdělávání nebo také dostupnost v blízkosti místa bydliště tak, aby se dítě mohlo na kroužek případně dopravit samo.

Pro třetinu dotázaných ale hrají velkou roli i náklady. V 50 % případů investují rodiče do kroužků méně než 3000 Kč ročně. Každý čtvrtý rodič zaplatí za kroužky pro dítě 3000 – 5000 Kč. Mezi 7000 a 15 000 Kč pak utratí na aktivity pro dítě 12 % rodičů. Nad 15 000 Kč vynaloží ročně jen necelé 3 % dotázaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).